A A A K K K
людям із порушенням зору
КНП «Корюківська центральна районна лікарня" Корюківської міської ради

Новини

18 травня - День пам'яті жертв політичних репресій

День пам'яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня. Відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року з метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій комуністичного режиму.     Кількість жертв політичних репресій в Україні досі неможливо підрахувати. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусово проходили психіатричне лікування. Через терор і репресії пройшли усі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян. Радянська влада намагалася приховати сліди своїх злочинів. Місця поховань ставали режимними об’єктами КГБ, місцевість розрівнювали бульдозерами, доступ до відповідних архівів був заборонений.        Одним із символів тих подій став Биківнянський ліс під Києвом.  Це найбільше в Україні місце масових поховань жертв комуністичних політичних репресій. За різними даними, свій останній спочинок тут знайшли від 15 до понад 100 тисяч осіб, закатованих під час допитів або ж розстріляних у позасудовому порядку Як свідчать архівні документи, Биківнянський ліс як об’єкт «спеціального призначення» – місце таємних поховань, використовувався органами НКВД УРСР протягом 1937-1941 років. На сьогодні вже встановлено імена понад 15 тисяч розстріляних громадян з Биківнянського поховання. Тут покоїться прах Михайля Семенка, Майка Йогансена, Михайла Бойчука, Федора Козубовського, митрополита УАПЦ Василя Липківського та інших жертв сталінського «Великого терору».     «Великий терор» – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 роках з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства.       Наслідками комуністичного терору 1930-х років в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.

09:17 15.05.2025

Платформа "Ти як"

Ментальне здоров’я – це ресурс, який допомагає людині жити, адаптуватися та відновлюватися. В умовах війни турбота про нього стала такою ж важливою, як фізична безпека. Україна крок за кроком будує систему підтримки ментального здоров’я, інтегруючи її в усі сфери життя.

13:26 14.05.2025

5 травня - Міжнародний день легеневої гіпертензії

Легенева гіпертензія (ЛГ) – рідкісне захворювання легень, яке призводить до серцево-судинної недостатності, трансплантації серця та легень або ж смерті. Лікування є дороговартісним та пожиттєвим. Тривалість життя без лікування до 3-х років. На цю хворобу страждають люди різного віку та етнічного походження, хоча частіше вона зустрічається у жінок, ніж у чоловіків. Захворювання вражає 15–50 осіб на мільйон людей. У Європі приблизно 35 000 людей живуть з ЛГ. Симптоми: задишка, запаморочення, швидка втомлюваність, посиніння пальців, губ та обличчя, втрата свідомості.    За даними Міністерства охорони здоров’я України, в Україні зареєстровано – 612 пацієнтів з ЛГ. В Україні існує державна програма, в межах якої щороку ДП «Медичні закупівлі України» забезпечує лікарні препаратами для пацієнтів із легеневою гіпертензією, які надаються їм безоплатно. Однак, це лише 4 лікарських засоби, які доступні для пацієнтів в Україні. Тоді як в світі доступно 14 препаратів. Поставки закуплених препаратів в Україні часто затримуються, що негативно впливає на стан здоров’я, тривалість життя пацієнтів.         Через війну в Україні пацієнти із легеневою гіпертензією тікали за кордон, де розпочали лікування лікарськими засобами, які в Україні недоступні. Через що навіть при бажанні повернутися на Батьківщину, пацієнти позбавлені цієї можливості. Допомогою та захистом інтересів пацієнтів із легеневою гіпертензією в Україні займається Благодійний Фонд «Сестри Даліли», а також ГО «Асоціація рідкісного захворювання України – легенева гіпертензія» (PHURDA). Для пацієнтів та членів їх сімей працює гаряча лінія служби підтримки +38 097 151 09 01, де можна отримати інформацію про підтримку лікарськими засобами, медичним обладнанням, юридичну консультацію.     За підтримки цих спільнот, у лютому 2024 року на базі відділення дитячої кардіохірургії Лікарні Святого Миколая у м. Львові відкрився Центр легеневої гіпертензії для дітей (Центр). У Центрі дітям із легеневою гіпертензією безоплатно надають амбулаторну та стаціонарну допомогу. Зокрема, здійснюють інвазивну діагностику захворювання, а саме – катетеризацію. Контактна інформація про Центр: м.Львів, вул.Пилипа Орлика, 4, керівниця Центру – Пастернак Ольга Володимирівна, тел. 098 348 40 78.      Також в Україні діє Центр легеневої гіпертензії для дорослих при Інституті кардіології ім. М.Д. Стражеска. Контактна інформація про Центр: м. Київ, вул. Святослава Хороброго, 5, провідний науковий співробітник – Радченко Ганна Дмитрівна, тел. 066 712 84 05. Контакти БФ «Сестри Даліли»:

09:02 05.05.2025

КНП «Корюківська ЦРЛ» отримала партію медичних засобів!

Медичний заклад отримав гуманітарну допомогу із вітамінами для імунітету та сиропами від кашлю для дорослих і дітей. Усе це ми отримали завдяки співпраці Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги», французької Асоціації «Медична та благодійна допомога Франція-Україна. У цей нелегкий час дані препарати є дуже актуальними. Імунітет людини складається з великої кількості клітин, які беруть участь у багатьох процесах із захисту організму від шкідливих бактерій, вірусів, а також токсинів. Постійна підтримка та зміцнення імунітету – це запорука надійного захисту від захворювань. Під час війни навантаження на медичну систему зросло, тому благодійна підтримка важлива й актуальна. Вона дозволяє вчасно і якісно забезпечувати потреби пацієнтів. Це далеко не перший гуманітарний вантаж, наданий французькими та українськими партнерами, для Чернігівського регіону. Дякуємо за підтримку. Співпраця триває.

10:37 30.04.2025

Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.

З 1 квітня 2025 року в Корюківській центральній районній лікарні розпочала роботу Бондаренко Марія Віталіївна - фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Вона перша, хто почне послідовну взаємодію з ветеранами, демобілізованими Захисниками/Захисницями після їхнього повернення  з фронту, забезпечить їм індивідуальний супровід, первинне консультування та всебічну підтримку на шляху інтеграції у цивільне життя.  Кабінет розташований в лікарні на першому поверсі за адресою: м. Корюківка,  вул. Шевченка 101.           З фахівцем також можна поспілкуватись за телефоном 0502404773.

09:54 02.04.2025

Повідомлення для пацієнтів.

 3 20 лютого 2025 року пацієнти почнуть отримувати повідомлення з ЕСОЗ через Viber.  Повідомлення з Електронної системи охорони здоров'я (ЕСОЗ) з кодом підтвердження, номером е-рецепта або е-направлення з 20 лютого 2025 року надходитимуть в Viber. CMC при цьому залишаться як гарантований канал доставки таких повідомлень. Відповідні зміни стали можливі завдяки змінам внесеним в постанову КМУ № 411 "Деякі питання електронної системи охорони здоров'я" від 25 квітня 2018 року. У разі наявності в пацієнта Viber повідомлення з ЕСОЗ першочергово надсилатиметься саме цим каналом зв'язку. У разі відсутності у пацієнта Viber йому буде доставлено CMC. Наступним етапом доставки повідомлень з ЕСОЗ буде доставка пуш- повідомлень через Дію. Про це також додатково проінформуємо.       Якщо пацієнт не має телефону? Пацієнти, які не мають телефону, як і раніше, зможуть отримати інформаційну довідку. При реєстрації в електронній системі охорони здоров'я пацієнтів, які не мають телефону, з типом методу автентифікації пацієнта "за документами" лікар створює е-рецепт, е-направлення та роздруковує інформаційну довідку, яка дублює ту ж інформацію, що у е-рецепті чи е-направленні, а також додатково код підтвердження. Якщо обрана автентифікація через іншу особу (для дітей до 14 років або для недієздатних осіб як додатковий спосіб автентифікації), то повідомлення надходитиме одному з батьків або законному представнику.

08:50 21.02.2025

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень