A A A K K K
людям із порушенням зору
КНП «Корюківська центральна районна лікарня" Корюківської міської ради

Історія лікарні

Перші згадки про лікарню в Корюківці датовані 1884 роком. Це була заводська лікарня на 25 ліжок. Корюківський цукрово-рафінадний завод набирав потужностей, де працювало 600 робітників. Виснажені фізично, цукровики часто хворіли. Медичну допомогу надавали лікар та фельдшер.

Заклад утримувався коштом «Товариства Корюківського цукрово-рафінадного заводу. На той час в усьому Сосницькому повіті, до якого належала Корюківка, були всього один лікар, два практиканта без спеціальної освіти і одна повивальна бабка.

Завдяки мільйонеру  Лазарю Бродському, який на той час володів цукрово-рафінадним заводом  в 1902 році розпочато будівництво, а в 1904 (Офіційна інформація: Вікіпедія, Чернігівщина: енциклопедичний словник) році введено в експлуатацію  земську лікарню, яка мала операційну залу та стерилізаційну. Цегляна будівля збереглась до наших днів.

З початку свого існування лікарня надавала медичну допомогу робітникам цукрово-рафінадного заводу та    жителям Корюківки і навколишніх сіл. Лікування було безкоштовне, тоді як в Городнянському повіті та Н.Сіверському щодобова вартість лікування становила 20 коп. В день на соматичного хворого витрачалось в середньому 16,95 крб.

В цей період земські лікарі отримували безкоштовне житло,  опалення. Заробітна плата становила біля 1200 крб. на рік. Через кожні три роки заробітна плата збільшувалась і через 9 років становила 1800 крб. Вартість дерев’яних будівель в повітах  60 крб., кам’яних 400 - 500 крб., наприклад у 1904 р. у м. Києві вартість окремого будинку становила 2000 крб.

Після закінчення Громадянської війни лікарня розширює надання медичних послуг. В Корюківці з’явились лікарі педіатри, терапевти, хірурги. З березня 1923 року лікарня виконувала функції райздраввідлу Корюківського району Сновського округу Чернігівської губернії, з липня 1925 Конотопського округу і в лікарні працювало 5 лікарів та 20 середніх медпрацівників.

Напередодні 1941 року значно покращилась медична допомога населенню. В Корюківській лікарні працювало 15 лікарів, 60 середніх медпрацівників. На той час лікарня була добре оснащена. Головним лікарем працював Гаврило Максимович Безродний, родина Безродних була розстріляна під час Корюківської трагедії в 1943 році. Могила і сьогодні знаходиться на кладовищі в с. Кугуки.

Повоєнне відродження  Корюківської лікарні пов’язане з ім’ям головного лікаря, хірурга-фронтовика Олександра Станіславовича Стржалковського. як згадують очевидці до Корюківки він потрапив у 1945 році разом з дружиною, Єлизаветою Макаровою, лікарем-терапевтом.

Народився Стржалковський О.С. в 1893 році на Вінничині у польській родині. В 1957 році було збудовано новий корпус лікарні, де розміщувались терапевтичне та інфекційне відділення, туб кабінет. На своїй посаді Стржалковский О.С. перебував до останнього дня свого життя. Похований на центральному кладовищі м. Корюківки.  Посмертно він був удостоєний звання «Почесний громадянин м. Корюківки» в 2007 р., одна з вулиць міста носить його ім’я. 

З 1961 року по 1966 рік в Корюківці була дільнича лікарня Щорського району.  З 1964 року по 1965 головним лікарем працював Попов Михайло Дмитрович. Після відновлення Корюківського району в 1967 році лікарню було розширено до 150 ліжок.

В районі надавали медичну допомогу 6 дільничих лікарень, 25 ФАПів та Савенківський колгоспний пологовий будинок. В цей період лікарню очолював Гавриленко Олексій Іванович , Почесний громадянин м. Корюківки. З 1970 по 1972 рік головним лікарем працював Белік Микола Йосипович, з 1972 по 1978 роки Таранюк Геннадій Сергійович.

За активною участю головного лікаря ЦРЛ Мехеденка Івана Павловича, який працював з 1978 по 1989 рік побудована сучасна лікарня на 200 ліжок та  поліклініка на 600 відвідувань за зміну, яка розпочала свою роботу в 1986 році. В цей період в лікарні працювало 48 лікарів, 199 середніх медпрацівників, 130 молодших медичних сестер та 123 іншого персоналу.

1990 рік лікарню очолював Колашник Микола Михайлович, з 1991 по 2003 роки головним лікарем працював Шумілін Володимир Васильович, до 2014 року пропрацював головним лікарем Здор Геннадій Володимирович, з початку 2014 року і по теперішній час головним лікарем працює Пивовар Сергій Григорович.

За останні 10 років проведені ремонти терапевтичного, неврологічного, хірургічного та приймального відділень, харчоблоку. Має зразковий естетичний вигляд після ремонту операційний блок. Лікарні подаровані 2 сучасних автомобіля невідкладної допомоги, придбано діагностичну та лікувальну апаратуру.  Дієву допомогу в утриманні, проведенні ремонтів, придбанні медичної апаратури надає  публічне акціонерне товариство «Слов’янські шпалери - Корюківська фабрика технічних паперів»


Лазарь Бродський


Заводська лікарня на 25 ліжок


1957 році було збудовано новий корпус лікарні


 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень